NOVINKY

2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009

   

   
4.8. 2019
Dne 2. 7. 2019 byl mému manželovi přiznán stříbrný Vůdcovský odznak KCHLS II. stupně
za celkem 11 psů /10 labradorů a 1 flata/, vycvičených a předvedených na zkouškách lovecké upotřebitelnosti.
Udělení odznaku proběhlo v neděli  4. 8. 2019 na vyhlášení  XVI. ročníku Poháru Světa myslivosti v Kosičkách,
v naší sousední honitbě.  
Honzi, moc Ti gratuluju, jsi borec.   
Více foto v rubrice O nás

  Červenec  2019
První měsíce právě uplynulého půlroku jsme odpočívali a vzpamatovávali se z odchovu 21 podzimních štěňátek.
 
Koncem března jsme prožili velmi smutné období, naše šarplaninka Dínuška začala marodit.
Léčba bohužel nezabírala a tak jsme se s ní, ve věku 12 let, museli rozloučit.
 
Také jsme se snažili, co nejvíce věnovat  dospělým holčičkám, naší dorostence Tíně /NATALY z Humburských luk/
a tak jim snad kompenzovali to, že jsme na ně neměli v předchozím období tolik času, kolik by si zasloužily.
Pak později,  jsme se začali rozkoukávat, co s našimi fenkami podnikneme.
 
Nejmladší Tína si odbyla svoje 1. hárání, kvůli kterému jsme bohužel nemohli absolvovat  OVVR
a zúčastnila se 4 výstav, kde obdržela krásné posudky a hodnocení  2x Velmi nadějná 3, Výborná a Výborná 3.
Koncem května oslavila první narozeniny a 28. června jsme plni očekávání a lehké nervozity vyrazili do Brna,
k MVDr. Snášilovi na rentgeny kloubů. Vše dopadlo nejlépe, jak mohlo, Tínuška má „samé nuly“ a i RTG ramen negativní. Máme velkou radost.
 
Jennynka /CLAIRE od Lužeckého potoka/ se po odchovu 11 štěňátek dala do skvělé kondice.
Na Klubové i Speciální  výstavě v Humpolci, v silně obsazené třídě otevřené, dostala perfektní posudky a vždy známku Výborná. A protože je naší prioritou, aby každá chovná fenka měla pracovní zkoušku, začali jsme Jennynku, která měla zatím jen OVVR, připravovat na lovecké zkoušky. Po počátečním neúspěchu na prvních zkouškách, kdy došlo k evidentnímu porušení řádu ze strany rozhodčích, si na KPZ v rámci Východočeského derby a SZVP v rámci Severočeského derby napravila reputaci a oboje zkoušky došla v krásné I. ceně. Jsme na tu naši holku moc pyšní. Jennynka bude v srpnu hárat a plánujeme její krytí. V zahraničí máme domluveného úžasného čokoládového psa.
 
Společně s Jennynkou jsme na lovecké zkoušky připravovali i mladého černého pejska Ronyho /Harrybald Draco Minor/, kterého nám do péče svěřila chovatelka paní Alena Klečková. Roník je hodně dominantní a tak jsme si nejdříve museli  vyjasnit, kdože tady bude dávat povely a kdo bude poslouchat. Trochu se proti nám spikla i příroda, protože pár dní po Roníkově příjezdu začala předčasně hárat naše Megi a když jsme ji uklidili k rodičům do Bydžova, u sousedů se rozhárala  boxerka. V období kolem zkoušek byla zrovna ke krytí a tak jsme byli nakonec rádi, že Roník udělal Klubové podzimní zkoušky alespoň ve II. ceně, i když víme, že měl na víc.
 
Meginka /JODIE z Humburských luk/ bude letos v našem mysliveckém sdružení posilou na honech, proto ladíme fyzičku
a lehce opakujeme, co už umí z podzimních zkoušek.
 
Vikince /Annual´s Rival Queen/ bylo koncem června 7 roků. Své si odrodila, krýt ji už nebudeme a tak si může v klidu užívat zaslouženého odpočinku. Chodí ráda ven, plavat a tváří se moc spokojeně.
 
Naše nejstarší Kellynka /KERRY Ithaka Bohemia/, které bude v listopadu 12 let, se od ledna 2018, potýká s velmi těžkým  diabetem-cukrovkou. Je na přísné dietě a 2x denně jí pícháme inzulín. Pravidelně, každý týden jezdíme na kontroly glykémie, která jí však lítá nahoru a zase  dolu. Podle toho pan doktor upravuje dávky inzulínu. Střídají se období, kdy je to lepší a kdy hodně špatné. Dokud ale bude Kellynka chodit a dobře baštit, dostane od nás maximální péči.
 
Velkou radost nám dělaly i naše odchovy:
Krásná holčička Ejminka /MIA z Humburských luk/, která žije u Strakonic, v CHS z Doubravických lesů, přivedla 3. května na svět svoje první štěňátka. 8 nádherných kuliček, které jsme mohli, díky pozvání Martina a Karolíny, přijet navštívit a dostatečně pomuchlat. Také jsme u nich viděli  9-měsíční holčičku Katynku /OLIVIA z Humburských luk/, která roste jako z vody a je moc roztomilá.
Bráška naší Tínky Nordík /NORDIC WIND z Humburských luk/se svojí paničkou Monikou vůbec nezaháleli a mají za sebou spoustu akcí. Od mala chodili do psí školky, později začali s loveckým výcvikem. Nordík zvládnul zkoušku vloh i OVVR,  zúčastnil se svodu loveckých psů. Výcvik mu jde výborně, podle cvičitelů, ke kterým s Monikou dojíždějí, ho čeká úspěšná lovecká kariéra. Na výstavy zatím Nordík moc nejezdil, příliš rychle vyrostl a ještě nestihl pořádně zmohutnět.